Squashový tým

SQUASH SADSKÁ

3. LIGA 2019 / 2020

Další ligový víkend za námi, další 3 výhry na kontě!

Skvělými výsledky se prezentovali hráči našeho týmu během uplynulého kola 3. ligy mužů ve squashi. V sobotu 30. listopadu se naši borci představili před domácím publikem v areálu Bowling Squash Sadská a oba zápasy zvládli zvítězit, když si nejprve smlsli na poslední SquashAreně 4:0 na zápasy a následně těsně porazili v tabulce dotírající Hradec Králové. O výsledku tohoto zápasu musel rozhodnout až poměr jednotlivých setů, neboť zápas skončil 2:2 poté, co své zápasy zvládli Jirka Sýkora a Vláďa Hlavatý. Naopak Zdeněk Barták a Jirka Jílek bohužel podlehli svým soupeřům, oba velice těsně až v pátém setu.
 
O den později, první prosincovou neděli, odjeli naši hráči opět ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý a Jirkové Jílek a Sýkora do Hradce Králové, kde je čekaly velice obtížné zápasy proti týmům na prvním a třetím místě skupiny, tedy Modrému světu a SC Prague United. Jelikož naši hráči hájili před těmito zápasy krásné druhé místo ve skupině, slibovaly tyto zápasy velice zajímavou podívanou, na kterou následně také skutečně došlo! Emoce byly ještě umocněny předzápasovým mírně vyhroceným facebookovým hecováním ze strany našeho kapitána Zdeňka Bartáka a kapitána Prague United Petra Vosátky. V tabulce třetím Prague United sadšťáci bohužel podlehli 1:3 poté, co pouze Jirka Sýkora zvládl celkem s přehledem svůj zápas vyhrát. Naopak vedoucí Modrý svět naši hráči vyprovodili z kurtů v poměru 3:1, když výhry vybojovali Zdeněk, Vláďa a po pětisetové bitvě i Jirka Sýkora. Situace v tabulce pravdy se tak pěkně zamotala - zatímco Modrý svět vede s pětibodovým náskokem, naši borci uhájili druhé místo, i když se stejným počtem bodů dotírají Prague United na místě třetím.
 
Hodnocení se tradičně ujal kapitán týmu Zdeněk Barták: "Myslím, že mohu s klidem konstatovat, že víkend byl úspěšný. Hlavně mám velikou radost z předvedené hry mých svěřenců. Jirka Sýkora vyhrál všechny 4 zápasy, tradičně nás držel Vláďa Hlavatý, který podlehl pouze velice kvalitnímu Radku Douchovi z Prague United a bylo vidět, že i v tomto zápase se Vláďa vydal ze všech sil. Absolutorium zaslouží tradičně Jirka Jílek, který na kurtech nechal opravdu všechno, a i když zvítězil jen jednou, ukázal, že i ve svém věku se může rovnat s o desítky let mladšími hráči, kteří mu mohou jeho energii a odhodlání jen závidět! Samozřejmě mě mrzí prohra proti Prague United, zvláště pak můj prohraný match proti Petru Vosátkovi, nicméně se sluší uznat, že soupeřův tým byl tentokrát o chlup lepší a zaslouženě nás United 3:1 porazili. Na druhou stranu výhra 3:1 proti vedoucímu Modrému světu nám chuť spravila a průběžné druhé místo v tabulce, byť Prague United nebezpečně dotírají, mě příjemně hřeje u srdce!"
 

Jirka Jílek mezi starými pardály opět na bedně!

Stejně jako posledně, i tentokrát vybojoval Jirka Jílek krásné 2. místo na turnaji ČASQ kategorie MASTERS 50+, tentokrát v konkurenci 9 borců. V sobotu 16. listopadu si v pražském squash-centru na Ohradní nejprve poradil s oběma soupeři ve skupině Michalem Šomanem a nasazeným Stanislavem Pechem shodně 3:1 na sety a postoupil tak mezi nejlepší 3 hráče turnaje. V elitní skupině bohužel nejprve podlehl velezkušenému Robertu Alexovi 0:3, nicméně v dalším zápase si chuť opět spravil a stejně jako na minulém turnaji porazil Bohuslava Zajkra 3:0 a obhájil tak krásné 2. místo z minulého turnaje.
 
Jirka tak stoupá žebříčkem hráčů kategorie M50+ strmě vzhůru a my mu držíme palce, aby se po následujícím turnaji, který je na programu v únoru v Brně, dokázal probojovat mezi nejlepších 8 hráčů na žebříčku ČASQ a zajistil si tak účast na březnovém Mistrovství ČR!
 

Vláďa Hlavatý na bedně na turnaji kategorie "D"

V úterý 12. listopadu se hráči našeho týmu Vláďa Hlavatý a Zdeněk Barták zúčastnili turnaje kategorie "D" v pražských Čimicích. Skvěle si vedl Vláďa, který v konkurenci 16 hráčů našel přemožitele až ve finále a obsadil tak skvělé 2. místo. Naprosto bez energie působil na turnaji druhý náš reprezentant Zdeněk Barták a obsadil až poměrně ostudné 14. místo, když zvládl zvítězit poue v jediném zápase.
 
V sobotu 9. listopadu se stejní dva naši reprezentanti zúčastnili ještě turnaje kategorie "C" v pražském sportovním centru JEREMI, kde si pro změnu vedl lépe Zdeněk Barták a v konkurenci celkem 32 hráčů obsadil celkem solidní 14. místo. Naproti tomu Vláďovi se nepodařilo zvítězit v prvním kole a musel se tak spokojit pouze s boji o celkové 17. místo a nakonec obsadil místo 18.

První soutěžní víkend 3. ligy jsme zvládli

O víkendu 5. a 6. října odstartovala nová sezóna 3. ligy. Naši squashisté hráli své zápasy oba dny v Praze. A úspěšně!
 
V sobotu si naši borci ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý, Jirka Jílek a Jirka Sýkora poradili s týmem z Hradce Králové, který vyprovodili z kurtů v poměru 4:0 na zápasy! Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Soupeřem nám byl tým SC Prague United, který se netají těmi nejvyššími ambicemi, tedy postupem do 2. ligy. Ve velmi vypjatém zápase zaznamenali výhry 3:0 Vláďa Hlavatý a kapitán týmu Zdeněk Barták. Naopak Jirkové Jílek a Sýkora své zápasy nezvládli a podlehli svým soupeřům také v poměru 0:3. O vítězi zápasu tedy rozhodl poměr jednotlivých míčků a vítězství nakonec přisoudil našemu týmu o pouhých 9 bodů!
 
O den později si sadští reprezentanti ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý, Jirka Jílek a Jirka Králík poradili s pražskými Král Squash Academy v poměru 3:1 na zápasy. Druhý zápas s favority skupiny z Modrého světa byl opět velmi vyrovnaný a po výhrách Bartáka a Hlavatého a naopak prohrách Jílka a Králíka skončil 2:2. Více setů uhráli bohužel naši soupeři a tak naši hráči zaznamenali také první prohru v sezóně a v šestičlenné tabulce pravdy se uhnízdili na průběžném 2. místě zaručujícím baráž o 2. ligu (vítěz 3. ligy postoupí do 2. ligy přímo).
 
Další kolo 3. ligy se odehraje o víkendu 30. 11. a 1. 12. V sobotu se naši hráči představí od 10 hodin na domácích kurtech a v neděli ve stejný čas odehrají své zápasy v Hradci Králové.
 
Výkon svých svěřenců zhodnotil klasicky kapitán týmu Zdeněk Barták: "Po loňské skvělé sezóně, kdy jsme obsadili krásné 2. místo a postup do 2. ligy nám utekl v baráži jen o chlup, jsme vstupovali do nové sezóny plni očekávání, zda se nám podaří na snovou sezónu navázat. Hned první víkend ukázal, že ano! 3 výhry ze 4 zápasů jsou krásné, v tabulce nám patří parádní umístění a budeme se snažit vedoucí Modrý svět v dalším kole potrápit a předskočit! Navíc mám obrovskou radost z výhry proti Prague United, které jsem osobně považoval za favority skupiny! Teď krátce k výkonu jednotlivých hráčů. Hlavatý zahrál opět skvěle, za celý víkend neztratil jediný set. Jirkové Jílek a Sýkora předvedli také velmi kvalitní a vyrovnané výkony. V neposlední řadě mám radost také z toho, že i já sám jsem tentokrát výraznou měrou přispěl k dobrému výsledku a podařilo se mi po dlouhé době vyhrát 3 ze 4 zápasů. Mírným zklamáním pro mě osobně byl výkon Jirky Králíka v utkání proti Modrému světu ve chvíli, kdy osud celého utkání visel na něm. Nevím, zda se na Jirkovi podepsala nervozita z tíhy okamžiku nebo aktuální tréninkový výpadek, ale z jeho předvedené hry místy až bolely oči. Jirka si naštěstí napravil reputaci v následujícím utkání proti dalšímu soupeři, které zvládl, nicméně pokud nechce vypadnout z užší sestavy, bude muset více trénovat. Celkově jsme si ale jako tým vedli velmi dobře a věřím, že minimálně baráž o 2. ligu si letos opět zahrajeme."

O víkendu startuje nová sezona 3. ligy

Již o tomto víkendu sehrají naši borci první porci zápasů v rámci nového ročníku celostátní 3. squashové ligy. Oba hrací dny, tj. sobota 5. a neděle 6. října, čekají naše hráče zápasy v Praze.
 
V sobotu ve SquashAreně nás čekají od 10 hodin soupeři z týmů SCC Hradec Králové "B" a SC Prague United. Se soupeři z Hradce se naši borci potkávali již minulou sezonu a velice úspěšně - všechna tři střetnutí dokázali sadští squashisté vyhrát. To tým SC Prague United bude pro naše hráče velká neznámá.
 
V neděli na pražské Haštali sehrají naši kluci opět od 10 hodin zápasy s týmy Squash Modrý svět Q a Král Squash Academy. S týmem Král SA jsme se již minulou sezonu, opět velmi úspěšně, potkávali. To hráči z Modrého světa budou představovat tvrdý oříšek. Poslední vzájemná střetnutí se sice datují již do sezony 2014 / 2015, ale nedokázali jsme tenkrát tyto soupeře ani jedinkrát porazit. Snad se zadaří tentokrát!
 
Všem fanouškům, kteří budou držet našim hráčům palce, nebo dokonce dorazí do Prahy náš tým podpořit, moc děkujeme!
 

Velký úspěch Jirky Jílka na turnaji kategorie MASTERS

V sobotu 21. září zaznamenal v Praze ve squashovém centru HAMR obrovský úspěch hráč našeho squashového týmu Jirka Jílek, když na turnaji MASTERS v kategorii M50+ obsadil skvělé 2. místo!
 
Jirka si v základní skupině poradil jak s Bohuslavem Zajkrem (3:1), tak s dalším soupeřem Vítem Zachodilem (3:0). Ve finálovém zápase sice podlehl nasazenému Jaroslavu Sezemskému po setech 8/11, 3/11 a 7/11, to ale nemohlo Jirkovi pokazit radost z jeho historicky prvního pódiového umístění v profesionální squashové kariéře.
 
Pokud bude Jirka pokračovat ve skvělých výkonech, je možné, že se v březnu příštího roku představí také na skleněném kurtu při jednom ze zápasů v rámci MČR ve squashi!
 
Jirko, gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho týmu! Jen tak dál!!!