Squashový tým

SQUASH SADSKÁ

Ve třetí lize jsme se opět naučili vítězit!!!

Po jedné sezoně strávené ve druhé lize, ve které naši hráči nezaznamenali ani jedno vítězství, jsme se opět vrátili do ligy třetí. A hned první hrací víkend jsme se opět naladili na vítěznou vlnu. V sobotu 13. 10. se sadští squashisté představili v Praze, kde si ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý a Jirkové Sýkora a Králík poradili jak s domácím týmem Král Squash Academy, tak s poděbradským "Céčkem". O den později si naši hráči ve Žďáru nad Sázavou připsali další výhru proti hráčům z Hradce Králové. Týmu Squash Prisoners A (Praha), za který nastupuje squashová legenda a postrach všech squashových center Tomáš Císařovský, naopak ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý, Milan Staněk a Jirka Sýkora sadští borci podlehli. Po prvním hracím víkendu tak naši squashisté okupují v šestičlenné tabulce krásné druhé místo.
 
Vystoupení svých hráčů klasicky hodnotil kapitán Zdeněk Barták: "Je krásné si opět připomenout, jaké to je zvítězit v ligovém zápase. Loňská sezona, kterou jsme odehráli ve 2. lize se nám příliš nepodařila a zaslouženě jsme opět spadli do pralesa. Nicméně se ukázalo, že jsme ve 2. lize získali cenné zkušenosti, které nyní můžeme zužitkovat. Teď již k samotnému odehranému víkendu. Tři vyhrané zápasy ze čtyř je dobrá bilance. Skvěle, i přes jednu prohru, zahrál opět Vláďa Hlavatý a ani Jirka Králík si nevedl zle. Nicméně i tak nemůžeme být úplně spokojení. Zejména ztráty Milana Staňka a Jirky Sýkory, kteří i přes slibné vedení 2:0 nedokázali své zápasy dotáhnout do vítězných konců, hodně mrzí. Mou prohru 0:3 proti Tomáši Císařovskému nechávám radši úplně bez komentáře, hrál jsem jak ponocnej..."
 
3. a 4. kolo se odehraje o víkendu 1. a 2. prosince. V sobotu pojedou naši hráči do Hradce Králové a v neděli přivítají své soupeře na domácích kurtech. Tímto také zveme všechny naše fanoušky a sportovní příznivce, aby přišli sadské squashisty podpořit - v neděli 2. 12. od 10 hodin!
 

Naši hráči před vítěznými zápasy v pražské SquashAreně.
 

V druholigové premiéře naši hráči absolutně selhali...

O posledním říjnovém víkendu byla na squashovém programu první kola ligových soutěží. Sadští squashisté si v Hradci Králové odbyli premiéru ve druhé lize a byla to doslova katastrofa. Jediný vítězný zápas si připsal Vláďa Hlavatý, který ovšem předvedl na své poměry velmi podprůměrný výkon a zbývající tři zápasy prohrál. Kapitán týmu Zdeněk Barták zasáhl, stejně jako Hlavatý, do všech čtyř víkendových utkání a zvládl uhrát pouze dva sety. Velmi bídně si vedli i ostatní členové týmu, kteří nastoupili do zápasů - Milan Staněk a Jirkové Jílek a Králík, a tak se naši hráči po prvním ligovém víkendu usídlili na chvostu šestičlenné tabulky s pouhými 5 body.
 
Vystoupení svých hráčů hodnotil kapitán týmu Zdeněk Barták takto: "Předně bych se rád omluvil všem našim fanouškům za výkon, který jsme předvedli. Bohužel rozdíl mezi 3. a 2. ligou je mnohem větší, než jsme si byli schopni připustit. Nicméně víkendové zápasy v Hradci ukázaly, že i zde se najde několik soupeřů, které bychom měli být schopni porazit. Například selhání Milana Staňka, který hrál s opravdu průměrným, ne-li podprůměrným soupeřem, si nedokážu vysvětlit. Nyní musíme zvednout hlavy a připravit se na další ligová kola, která se hrají v prosinci. Všechny naše fanoušky a příznivce ujišťuji, že uděláme vše pro to, abychom i pro příští sezónu zachovali naši druholigovou příslušnost! Jistý italský fotbalový trenér by řekl: Musíte nám dát čas, ono si to sedne!"
 

Do týmu přichází Tomáš Maršon! Naopak končí Jirka Sýkora

Náš od nové sezóny druholigový tým Squash Sadská získal posilu velmi zvučného jména. Na poslední chvíli se nám podařilo dopsat na soupisku Tomáše Maršona, který na své schopnosti upozornil v průběhu sezóny na nedělních turnájkách a na dubnovém turnaji v Sadské, kde obsadil 2. místo. Kapitán týmu Zdeněk Barták se vyjádřil směrem k nové posile takto: "Jednání s Tomášem probíhala již několik týdnů a jsem rád, že se nám podařila dotáhnout do zdárného konce. Tohoto hráče jsme již několik měsíců sledovali a o jeho služby jsme několikrát projevili nemalý zájem. Od jeho angažmá si slibujeme hlavně posílení na pozici 4, kde bychom s naší stávající sestavou mohli mít ve druhé lize trochu problém."

Naopak k týmu se tuto sezónu nepřipojí Jirka Sýkora, který by kvůli časovému vytížení nestíhal plnou tréninkovou zátěž. Jirka se navíc chce na plno soustředit na Sadskou squashovou ligu a uhrát v ní letos co nejlepší umístění. Jirkovi, který v týmu působil od jeho založení, děkujeme, že pomohl s postupem do druhé ligy a přejeme mu mnoho úspěchů v osobním i sportovním životě. Kdyby ovšem někdy projevil zájem k týmu se opět připojit, dveře bude mít vždy otevřené! ;-)

Nová posila Tomáš Maršon a kapitán Zdeněk Barták na dubnovém turnaji.

Poděkování fanouškům za minulou sezonu

Zdeněk Barták a Vláďa Hlavatý se zúčastnili MČR ve čtyřhrách

Naši hráči Zdeněk Barták s Vláďou Hlavatým se v sobotu 10. června zúčastnili mužské kategorie Mistrovství ČR ve squashových čtyřhrách, které se konalo na domácích kurtech v Sadské.

V prvním kole nastoupila naše dvojice proti nasazeným Danu Kolínskému a Ondřeji Jánskému. Do utkání vstoupili sadští reprezentanti dobře a vyhráli první tři míčky zápasu. Pak už ale začali úřadovat favorizovaní Kolínský s Jánským a naši hráči jim podlehli 0:2 a museli se spokojit pouze s boji o 9. - 16. místo.

V dalším zápase se naši hráči střetli opět se silnou a favorizovanou dvojicí Kareem Farrag - Matouš Sochůrek a dle předpokladů podlehli 0:2.

Dalšími soupeři našich hráčů se stali Jan Jícha a David Svoboda a tento zápas neměl předem dané favority, čemuž odpovídal i průběh zápasu. První set naše dvojice prohrála 7:11, ve druhém setu se ale role obrátily, Barták s Hlavatým úřadovali a vyhráli 11:2. O vítězi tedy rozhodl třetí set, který ale lépe vyšel našim soupeřům (8:11) a Barták s Hlavatým tak prohráli 1:2 a v posledním zápase hráli o konečné 15. místo.

Tento zápas proti Tomáši Císařovskému a Petru Nohelovi už naši hráči zvládli a vyhráli 2:0 a celkově obsadili 15. místo.

Více informací o MČR ve squashových čtyřhrách 2017 naleznete  zde a více fotografií ve  fotogalerii .  

Zdeněk Barták 34. na květnovém "Céčku" na Hamru

Kapitán našeho týmu Zdeněk Barták se představil na květnovém turnaji ČASQ kategorie "C" na pražském Hamru. Bohužel Zdeněk nedokázal zvítězit v předkole s běhavým mladíkem Daliborem Procházkou a musel se tak spokojit pouze s boji o konečné 33. místo. Následně Barták zaznamenal 2 výhry v řadě, avšak v zápase o konečné 33. místu podlehl dalšímu mladíkovi, Petru Nohelovi. Zdeněk Barták tak obsadil 34. místo a nedokázal navázat na úspěch v podobě 8. místa na dubnovém turnaji.

Zdeněk Barták - Dalibor Procházka 0:3

Zdeněk Barták - Martin Kříž 3:1

Zdeněk Barták - Tomáš Císařovský 3:2

Zdeněk Barták - Petr Nohel ml. 0:3

Celkové výsledky turnaje naleznete zde.

Tři naši hráči se představili na turnaji kategorie "C" a ostudu neudělali

   

    Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý a Jirka Jílek se v sobotu 15. dubna zúčastnili turnaje kategorie "C" v pražské SquashAreně. V konkurenci 38 hráčů si Barták jako jediný z naší trojice musel poradit se soupeřem v předkole, ale zvládl to a zvítězil 3:0 proti Davidu Neugebeuerovi. Následně zvládli všichni tři naši hráči své zápasy v prvním kole (Barták - Hexner 3:1, Hlavatý - Tecl 3:0, Jílek - Němec 3:0) a dostali se tak mezi nejlepších 16 hráčů v turnaji. Ve druhém kole vyhrál pouze Barták 3:1 proti Chrisu Owenovi a zvládl tak poprvé v kariéře proklouznout mezi nejlepší osmičku. Naopak Vláďa Hlavatý prohrál 0:3 s poraženým finalistou Janem Pleskotem a Jirka Jílek si nedokázal poradit s turnajovou jedničkou, poděbradským Pavlem Benešem, a podlehl mu také 0:3.

    Semifinále uniklo Bartákovi jen velmi těsně, když ve čtvrtfinálovém zápase podlehl Karlu Svobodovi 2:3 (9:11 v pátém setu...) a musel se tak spokojit pouze s boji o 5. - 8. místo. V těch následně prohrál celkem jednoznačně s velezkušeným Pavlem Benešem z Poděbrad 0:3 a svůj poslední zápas o 7. místo skrečoval Martinu Křížovi. Zdeněk Barták tak obsadil celkově 8. místo.

    Vláďa Hlavatý v bojích o konečné umístění zvládl ještě 2x vyhrát, když porazil prvoligového Pavla Bodiše 3:2 a Antona Giertliho 3:1. K zápasu o 9. místo už ale Hlavatý nenastoupil a obsadil tak krásné 10. místo.

    Jirka Jílek ještě podlehl mladému, ale velmi talentovanému Kareemu Farragovi 0:3 a poté, co mu následně dva soupeři zápas skrečovali, obsadil Jirka také velmi krásné 13. místo.

    Z vítězství v turnaji se radoval Martin Vostatek, který ve finále porazil přemožitele Hlavatého z druhého kola Jana Pleskota. Třetí místo obsadil Matyáš Dufek.

    Celkové výsledky turnaje naleznete zde.

Sadští squashisté vybojovali postup do 2. ligy!

    O víkendu 8. a 9. dubna vyhráli naši squashisté všechny 4 zápasy a díky dvaceti bodům, které přidali do tabulky 3. ligy, udrželi krásné 2. místo a zaznamenali tak nejlepší umístění ve své čtyřleté ligové historii. Navíc se sadští sportovní příznivci mohou těšit na mnohem zajímavější zápasy, neboť tento úspěch znamená, že s největší pravděpodobností budou naši hráči v příští sezoně nastupovat k zápasům ve 2. lize!

    V sobotu 8. dubna přivítali naši hráči své soupeře na domácích kurtech. Ve složení Hlavatý, Jílek a bratři Bartákové zvládli porazit hráče Turnova 3:1, když pouze Jakub Barták nezvládl koncovku zápasu a svému soupeři podlehl těsně 2:3. Ostatní naši hráči zvládli toto utkání celkem s přehledem. Druhými soupeři našich borců byli hráči vedoucího Rychnova nad Kněžnou. V tomto zápase zaznamenal svou první prohru v sezoně Vláďa Hlavatý (který ještě k tomu vzteky zlomil raketu) a svému soupeři těsně podlehl i kapitán Zdeněk Barták. Naproti tomu svého protihráče celkem bez problémů přehrál Jirka Králík a vzhledem k tomu, že tým Rychnova dorazil pouze ve třech hráčích, mohli domácí slavit výhru 2:2.

    V neděli vyrazili naši hráči ve složení Hlavatý, Barták Z., Jílek a Staněk do Pardubic, kde zaznamenali další dvě výhry. Prvním soupeřem našeho týmu byl oslabený tým z Poděbrad. Všichni naši borci zvládli své zápasy bez jediné chybičky a tak sadští squashisté zaznamenali výhru 4:0! Navzdory původním očekáváním nadělali našim hráčům více problémů soupeři z Pardubic. Vláďa Hlavatý sice zvládl zápas bez problémů, ale Zdeněk Barták podlehl svému soupeři po vyrovnaném boji 1:3. Jirka Jílek opět ukázal své srdce bojovníka a pětisetovou bitvu zvládl. Svůj zápas zvládl také Milan Staněk, i když v důsledku překvapení, že mu soupeřem byla žena, ztratil první set. Milan je ovšem závodní prvotřídní tanečník, takže ví, jak na ženy. I díky tomu se nakonec protancoval k výhře 3:1 a stejným poměrem zvítězili naši hráči i celkově a mohli si tak vychutnat vítězné doutníky, které pro ně jako překvapení koupil kapitán Zdeněk Barták.

    Naši hráči tak zakončili sezonu vítězně a v tabulce 3. ligy obsadili krásné 2. místo!

    Uplynulý víkend a celou sezonu ohodnotil kapitán týmu Zdeněk Barták následovně: "Moji svěřenci opět předvedli, jak za ty čtyři roky, které 3. ligu hrajeme, herně i psychicky vyspěli. Víkendové zápasy jsou toho jasným důkazem, všichni hráli skvěle. Ve většině zápasů drží tým nad vodou Vláďa Hlavatý a když v sobotu poprvé v sezoně prohrál, ostatní zabrali a podrželi tým oni. Myslím, že fanoušci, kteří v sobotu dorazili, si přišli na své. Za víkend jsme přidali do tabulky krásných 20 bodů ze 24 možných, to už je slušná porce! Celou sezonu musím hodnotit velmi pozitivně. Ze 16 zápasů jsme dokázali 13 vyhrát, navíc jsme sezonu uzavřeli šňůrou 9 výher v řadě. Před sezonou jsme posílili tým o Jirku Králíka a ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí, Jirka náš tým rozhodně pozvedl na pozicích 3 a 4, se kterými jsme v minulých sezonách měli problémy. Celou sezonu hrál skvěle Vláďa Hlavatý, bez kterého by výher bylo jistě o poznání méně. V průběhu sezony bylo také vidět obrovské zlepšení Jirky Jílka. Pouze do počtu určitě nebyli ani ostatní hráči, i když by na sobě potřebovali ještě více zamakat a častěji trénovat... Celkové 2. místo v soutěži je nejlepším výsledkem v historii našeho týmu a kluci si ho určitě za svou celoroční práci zaslouží, stejně jako postup do 2. ligy, který jsme si s největší pravděpodobností tímto výsledkem vybojovali!"

Naši hráči slaví výhry na domácích kurtech v sobotu 8. 4. 2017, i když to odnesla raketa Vládi Hlavatého.

Naši hráči si vychutnávají vítězné doutníky po vyhraných zápasech v Pradubicích 9. 4. 2017.

Blíží se poslední ligové kolo, navíc na domácích kurtech!

    O druhém dubnovém víkendu jsou na programu zápasy posledního kola 3. ligy ve squashi.

    V sobotu 8. 4. přivítají naši hráči squashisty z dalekého Rychnova nad Kněžnou a z Turnova. Rychnov nad Kněžnou vede s přehledem skupinu, naopak hráči Turnova se letos s formou moc nepotkali. Přijďte podpořit naše hráče v cestě za postupem do 2. ligy, startujeme ve 12:00.

    O den později, v neděli 9. 4. zajíždějí naši squashisté pro body do Pardubic, kde si to od 12 hodin kromě domácího Svítkova rozdají také s největšími konkurenty v boji o druhé místo (téměř zaručující postup do 2. ligy), hráči z Poděbrad.

Ligový víkend na vítězné vlně!

    4 zápasy = 4 výhry. Takovou bilanci zaznamenali naši borci o uplynulém ligovém víkendu a v tabulce 3. ligy před posledním ligovým víkendem předstihli své největší rivaly z Poděbrad! Pojďte si s námi připomenout, jak nejúspěšnější víkend v historii našeho týmu probíhal...

    V sobotu 28. ledna vyrazili sadští squashisté ve složení Zdeněk Barták, Vláďa Hlavatý, Milan Staněk a Jirka Sýkora do samotného centra Prahy, kde na haštalských kurtech nenalezli přemožitele jak v hráčích domácího HAŠTAL D FANS, tak ani v reprezentantech dalšího pražského týmu Squash club Háje A. Skvělou formu si do Prahy přivezli hlavně Vláďa Hlavatý a Jirka Sýkora, kteří dokázali porazit oba sobotní protihráče shodně 3:0 a 3:1. Naopak se moc nevedlo pečeckému legionáři Staňkovi, který nedokázal zvítězit ani v jednom ze svých zápasů (0:3 a 2:3). Kapitán Zdeněk Barták musel nezvykle nastoupit na pozici týmové jedničky a nevedl si věru zle. Soupeře z Hájů, velezkušeného Jaroslava Novotného, dokázal Barták porazit 3:1. Na svého druhého soupeře bohužel sadský kapitán nestačil a podlehl mu těsně 2:3 (10:12 v pátém setu...). Domácí Haštal tak naši hráči porazili 2:2 (sety 8:6), hráče Hájů naši vyklepli dokonce 3:1 a v sobotu přivezli z Prahy do Sadské krásných 9 bodů z 12 možných.

    O den později byli naši hráči ušetřeni trablů týkajících se dalekého cestování, neb se představili na domácích kurtech. Do Sadské přijeli soupeři z Hradce Králové a z pražského týmu SquashEspecial "B", který za našim týmem zaostával v tabulce jen o jediný bod, a tak bylo opravdu o co hrát... Oproti předchozímu dni byla sadská sestava dost pozměněna. Zdeněk Barták nastoupil pouze proti soupeři z Hradce Králové, ale bohužel se mu nepodařilo svého mladého a běhavého soka svými letitými zkušenostmi přelstít. Nicméně ostatní naši hráči, kteří byli do utkání s Hradcem nominováni (Vláďa Hlavatý a Jirkové Jílek a Králík) své soupeře převálcovali, a tak náš tým slavil další výhru 3:1. Pražský Especial nadělal našim borcům více starostí. Do tohoto utkání nastoupil mladší z bratří Bartáků Jakub, ale bohužel ani on nezlomil "bartákovskou smůlu" toho dne a svému soupeři podlehl. Naopak Vláďa Hlavatý s Jirkou Jílkem zvládli vyzrát i na své druhé protihráče toho dne a o celkovém výsledku rozhodl Jirka Králík. Ten sice, navzdory skutečnosti, že se rychle ujal vedení 2:0, svůj druhý zápas nezvládl, ale i tato prohra 2:3 zajistila našemu týmu výhru nad pražským SquashEspecialem 2:2 (sety 8:7). A tak i v neděli zaznamenali naši hráči dalších 9 bodů do tabulky.

    Vzhledem k tomu, že se o víkendu příliš nedařilo hráčům Poděbrad, podařilo se sadským squashistům právě ty poděbradské přeskočit v tabulce a na druhém místě před nimi drží náskok jediného bodu! Tento fakt slibuje velmi peprnou podívanou v posledním ligovém kole (neděle 9. 4.), ve kterém se naši hráči v Pardubicích střetnou právě se svými poděbradskými rivaly. Ještě o den dříve, v sobotu 8. 4. se však sadští squashisté představí opět na domácích kurtech, kde budou potřebovat dostatečnou fanouškovskou podporu, neboť kromě předposledního Turnova přivítají také vedoucí tým soutěže z Rychnova nad Kněžnou...

    Jaké dojmy zanechal uplynulý víkend v kapitánovi týmu? "K tomu, co jsme dokázali, nemám moc co dodat. 4 výhry za jediný víkend, to tu ještě nebylo. Stačí srovnat, že loňskou sezonu jsme skončili téměř poslední s 45 body a letos máme bodů 53 a ještě 4 zápasy před sebou... Navíc se nám podařilo dostat se na druhou příčku v tabulce, která je momentálně, když se podívám na ostatní skupiny 3. ligy, dokonce postupová... Uvidíme, co nás ještě čeká v posledních kolech!" usmíval se během hodnocení Zdeněk Barták.

Naši hráči slavící výhry na domácích kurtech v neděli 29. 1. 2017.

Další ligový víkend před námi - v neděli opět doma!

    V sobotu 28. 1. odcestují naši hráči do Prahy, kde odehrají další dvě utkání v rámci 5. kola 3. ligy ve squashi. Ve squashovém centru Haštal si to sadšťáci rozdají hned se dvěma pražskými týmy - Squash club Háje A a domácí HAŠTAL D FANS. Oba tyto soupeře dokázali naši hráči v prvním kole porazit 3:1, tak uvidíme, zda se zadaří i v následujícím kole a svěřenci kapitána Zdeňka Bartáka přidají další body do tabulky pravdy, ve kterém jim zatím patří krásné třetí místo.

    Hned následující den, v neděli 29. 1. se naši bijci představí opět na domácí půdě v areálu Bowling Squash Sadská, kde od 12 hodin přivítají jednak celek z Hradce Králové a jednak pražský SquashEspecial "B". Soupeře z Hradce Králové dokázali naši hráči v rámci třetího kola smést z jejich vlastních kurtů 4:0, ovšem našim druhým soupeřům z Prahy naši hráči podlehli 1:3, a tak jim mají co vracet! O očekávané vyrovnanosti utkání vypovídá i postavení jednotlivých celků v tabulce - hráči pražského Especialu zaostávají za našimi borci jen o jedinou příčku a v tabulce nás dělí jen jeden bod! Proto bude pro naše squashisty nesmírně důležitá vaše podpora...

    Nedělní zápasy v areálu Bowling Squash Sadská začínají ve 12 hodin a všichni jste srdečně zváni.

Další ligové kolo za námi

    Sadští squashisté odehráli další kolo letošní sezony ve 3. squashové lize, a opět si nevedli špatně!

    V sobotu 3. 12. odcestovali naši hráči ve složení Vláďa Hlavatý, Zdeněk Barták a Jirkové Sýkora a Králík do Hradce Králové, kde odehráli zápas nejen proti domácím hráčům, ale také proti hráčům pražského SquashEspecialu. Proti pražskému týmu se našim hráčům moc dobře nevedlo. Jedinou výhru zaznamenal opět skvěle hrající Hlavatý, a tak sadšťáci podlehli týmu SquashEspecial 1:3. V tomto utkání asi nejvíce zamrzela prohra našeho kapitána Zdeňka Bartáka, který podlehl Hai Nguyen Nguyenovi 2:3 na sety (9:11 v pátém setu), ovšem ani Bartákova případná výhra by nejspíše k celkovému vítězství nevedla, neboť i na sety pražáci naše hráče výrazně přehráli. Ovšem druhé utkání, které naši hráči v sobotu odehráli, přineslo našim fanouškům mnohem více radosti. Sadšťáci vysloveně vyprovodili hradecké squashisty z jejich vlastních kurtů, když všichni vyhráli své zápasy 3:0, což se ještě nikdy v historii našeho týmu nestalo!

    O den později, v neděli 4. 12., se sadští squashisté představili domácím fanouškům v areálu Bowling Squash Sadská, a opět se jim podařilo urvat v jednom zápase všechny body. To když si pohráli se soupeřem S. K. Squash Svítkov z Pardubic. Skvělý výkon předvedli kapitán Zdeněk Barták, hvězda týmu Vláďa Hlavatý, pečecký legionář Milan Staněk i srdcař a velký dříč Jirka Jílek a po zásluze byli odměněni celkovým vítězstvím 4:0! Kromě tohoto utkání odehráli naši squashisté ještě okresní derby proti hráčům poděbradského "Céčka". V tomto utkání nastoupil na pozici čtyřky místo Milana Staňka Jirka Králík a po urputném boji zvítězil 3:2 nad poděbradským Veverkou a naši hráči se tak ujali vedení 1:0. Za Poděbrady ovšem záhy srovnal skóre Chmelař, který porazil našeho Jiřího Jílka 3:0. Naději domácím opět vrátil Vláďa Hlavatý, který bez větších komplikací porazil svého soupeře Křepelku 3:0, a tak se utkání rozhodlo až v posledním zápase, ve kterém nastoupili domácí Zdeněk Barták (jehož bratr Jakub kvůli nemoci nemohl o víkendu nastoupit, a tak se v neděli úspěšně zhostil role manažera domácího týmu) a poděbradský mladík Vojtěch Hanzal. Ačkoliv se Barták brzy ujak vedení 2:0, z celkového vítězství se nakonec radoval Hanzal, který dokázal zápas otočit a po velkém boji v téměř pětačtyřicetiminutovém zápase zvítězil 3:2. Poděbrady tak porazily Sadskou velmi těsným rozdílem, 2:2 na zápasy, 8:8 na sety a 143:130 na míčky!

    Jako vždy hodnotil uplynulé kolo kapitán týmu Zdeněk Barták: "Letošní sezona je pro nás trochu jako z říše snů. Zatímco v minulých letech jsme se vždy plácali na posledních příčkách tabulky, letos úspěšně bojujeme s nejlepšími týmy o bednu! Uplynulý víkend hodnotím velmi pozitivně, dvě výhry 4:0, to je naprosto skvělé. Škoda, že jsme si nechali v tabulce odskočit Poděbrady, se kterými jsme před tímto kolem měli stejný počet bodů. Nyní, v půli soutěže, ztrácíme na čelo tabulky 4 body a na čtvrtý Especial máme náskok pouhého bodu. O to víc mě mrzí mé dvě porážky z víkendu, právě proti hráčům Poděbrad a Especialu, kterým jsem, navzdory dobrého vstupu do zápasu, podlehl shodně 2:3. Ostatní naši hráči hráli skutečně skvěle. Opět se nám potvrdila nepostradatelnost Vládi Hlavatého, který je o úroveň výš, než my ostatní, ovšem ani soupeři nemají své jedničky špatné a těžko by je z nás někdo jiný porážel. Troufám si tvrdit, že nad své možnosti zahráli o tomto víkendu všichni naši hráči a společnými silami se nám povedlo přidat do tabulky pravdy dalších 17 bodů. Soutěž je přesně v polovině a čekají nás lednové a dubnové odvety. Myslím, že to bude ještě dobrá řežba." usmíval se ke konci hodnocení ligového kola domácí kapitán.

    Další ligové kolo se odehraje o posledním lednovém víkendu. V sobotu 28. ledna odcestují naši hráči na pražský Haštal, kde odehrají zápasy jednak s v tabulce pátým týmem HAŠTAL D FANS, a také s týmem Squash club Háje A, kterému zatím patří příčka sedmá. Oba tyto týmy dokázal náš tým v prvním kole porazit 3:1. V neděli 29. ledna se sadští squashisté opět představí na domácích kurtech a přivítají šestý Hradec, a také pražský SquashEspecial, který na nás v tabulce velmi dotírá!

Naši hráči na hradeckém kurtu v sobotu 3. 12. 2016

Naši hráči na hradeckém kurtu v sobotu 3. 12. 2016

První zápasy nové sezony odehrány - byly to žně!!!

    Naši squashisté odehráli první kola nové sezony 3. ligy ve squashi. Po loňském 7. místě mají hráči týmu Squash Sadská mnohem vyšší ambice, což potvrdili hned v úvodních kolech svými výsledky.

    V sobotu 22. 10. odcestovali sadšťáci do Prahy, kde si ve složení bratři Bartákové, Vláďa Hlavatý a nová posila Jirka Králík poradili jak s domácím týmem Squash club Háje A, tak s dalším pražským týmem HAŠTAL D FANS. Obě utkání ovládli naši hráči v poměru 3:1 na zápasy.  

    O den později se museli naši hráči poprat nejen se svými soupeři, ale také s cestovní únavou, neboť jeli k utkání až do dalekého Rychnova nad Kněžnou. Domácímu RK Squash Gangu sice naši borci, tentokrát ve složení Vláďa Hlavatý, Zdeněk Barták, Jirka Jílek a Milan Staněk, podlehli 1:3, ale v dalším utkání si sadští squashisté vysloveně pohráli s hráči z Turnova a vyprovodili je z kurtů v poměru 4:0 na zápasy! Po prvním ze čtyř hracích víkendů tak naši squashisté zakotvili v devítičlenné tabulce na 2. místě se stejným počtem bodů, jako třetí Poděbrady. První místo zatím drží hráči Rychnova nad Kněžnou se čtyřbodovým náskokem.

    Kapitán týmu Zdeněk Barták k odehraným zápasům řekl: "Nepamatuji si, kdy naposledy jsme získali během čtyř zápasů 18 bodů. Byly to opravdové sadské squashové žně. Opět jsme se mohli spolehnout na skvěle hrajícího Vláďu Hlavatého, který své soupeře vysloveně kosil. Také mi udělalo velikou radost, že naše nová posila, poříčanský rodák Jirka Králík, se ukázala ve skvělém světle. Jsem rád, že jeho příchod do našeho týmu se nám podařilo přes léto zrealizovat. Ani ostatní hráči si nevedli špatně - Jirka Jílek a Milan Staněk si v neděli drželi své standardy a každý z nich zaznamenal jednu výhru. Sobotní zápasy se moc nevydařily mému bratru Jakubovi, ale věřím, že tvrdým tréninkem a zvýšenou pílí se mu podaří dostat se do své bývalé kondice, jinak mu hrozí, že bude v příštích zápasech ze sestavy vytlačen jinými borci. A konečně - i mně se tentokrát podařilo přidat hezké tři výhry ze čtyř utkání. Když to shrnu, možná jsme mohli získat i o nějaký ten bodík víc a při troše štěstí i porazit hráče Rychnova, ale na druhou stranu, je to nejlepší vstup do sezony, jaký jsme kdy měli. Jsem spokojený."

    V dalším kole si to naši squashisté v sobotu 3. 12. rozdají v Hradci Králové s hráči domácího Hradce a pražského Especialu. Hned o den později, tedy v neděli 4. 12. přivítají na domácích kurtech v Sadské rivaly z nedalekých Poděbrad a také hráče pardubického Svítkova. Vaše podpora se bude našim hráčům samozřejmě hodit, tak doražte v co největším počtu fandit!

Další ligová sezona za námi

    O víkendu 16. a 17. 4. odehráli sadští squashisté poslední kola 3. ligy. V sobotu v Praze porazili naši hráči tým SquashYard Praha B 3:1, když výhry zaznamenali Jirkové Jílek a Sýkora a také tradiiční opora Vláďa Hlavatý. Naopak svůj zápas prohrál kapitán týmu Zdeněk Barták. Druhý tým, se kterým měli naši hráči hrát - Squasharena A - tento zápas skrečoval.

    O den později se sadští squashisté představili domácím fanouškům, když v Sadské přivítali dva velmi těžké soupeře - Ostrůvek štěstí a Poděbrady. Radost domácím fanouškům ovšem naši hráči neudělali a ve složení Vláďa Hlavatý, Jirka Sýkora a bratři Bartákové nevyhráli ani jeden dílčí zápas a tak prohráli obě utkání 0:4.

    V uplynulé sezoně tak naši hráči obsadili v devítičlenné skupině 3. ligy sk. B 7. místo. Doufejme, že příští sezona bude úspěšnější.

3. liga opět v Sadské!

   O víkendu 16. a 17. 4. odehrají naši hráči poslední kola 3. ligy ve squashi. Nejprve v sobotu odcestují naši borci do Prahy, kde ve squashovém centru "Ohradní" odehrají zápasy se dvěma pražskými týmy - SquashYard Praha B a Squasharena A. V neděli mají sadští sportovní příznivci možnost vidět své oblíbené hráče v akci, neboť hráči týmu Squash Sadská se od 12 hodin představí na domácích kurtech a přivítají dva velice kvalitní soupeře - okresní rivaly z Poděbrad a také hráče týmu Ostrůvek štěstí (tedy týmy na prvním a druhém místě tabulky...)

   Podaří se sadským squashistům z velmi těžkých zápasů vydolovat nějaké body? Na to jsme se zeptali kapitána týmu Zdeňka Bartáka, který odpověděl následovně: "V sobotu v Praze cítím úspěch! Náš tým má v sobě skrytou sílu, kterou musíme vyvolat - je tady konec sezony a není důvod šetřit síly. Velkým přínosem by pro nás měla být účast Jirky Sýkory po oba hrací dny. Na druhou stranu otazník zůstává nad startem mého bratra Jakuba, který se zranil při své doplňkové rekreační aktivitě, fotbalu, když pořádně nerozvrhl své síly a nastoupil do utkání v soutěži, na kterou už prostě nemá (Jakub Barták nastupuje v této sezoně za tým Kostelní Lhoty ve III. třídě - pozn. autora). Co se neděle týká, hrajeme doma a já nemohu divákům nabídnout lepší pozvánku, než naše dva soupeře - okresní derby s Poděbrady je vždy nesmírně vyhecované a hrát proti týmu Ostrůvek štěstí, sestavenému kolem české squashové legendy Jirky Vágnera, je pro každého squashistu malým squashovým svátkem. Věřím, že pokud sadští sportovní nadšenci zaplní náš areál až po střechu a budou nás podporovat svými hlasivkami, podaří se nám uhrát nějaký ten bodík i proti tak silným soupeřům."

V únorových zápasech třetí ligy zaznamenali naši hráči dvě výhry a dvě prohry

    V nových dresech si dvě výhry a dvě prohry připsali na svůj účet hráči týmu Squash Sadská o víkendu 20. a 21. 2. 2016 a v tabulce letošního ročníku se před posledními dvěma koly, která se odehrají v dubnu, uhnízdili na sedmém místě, pouze dva body za šestým Hectorem.

    V sobotu 20. 2. naši hráči v sestavě bratři Bartákové, Vláďa Hlavatý a Jirka Jílek odcestovali do pražského Hájku, kde odehráli utkání jednak s domácím Hájkem, kterému (stejně jako v prvním kole) podlehli, tentokrát dokonce v poměru 0:4 na zápasy, a dále s týmem Hector Squash C, kterému vrátili porážku z prvního kola a připsali si výhru 3:1. Právě s tímto týmem budou sadští squashisté v posledních dvou kolech na dálku bojovat o konečné šesté místo v tabulce.

    O den později vyrazili naši borci do centra hlavního města, kde v mírně pozměněné sestavě (Jakuba Bartáka nahradil na pozici 4 pečecký legionář Milan Staněk) navzdory papírovým předpokladům utrpěli porážku 1:3 od domácího týmu SC Prague United B, ale také podruhé v této sezoně porazili tým z Příbrami 2:2.

    Kapitán týmu Zdeněk Barták se k výkonům svého týmu vyjádřil takto: "O víkendu jsme odehráli čtyři velmi kvalitní zápasy, ze kterých jsme vydolovali dvě výhry a celkem dvanáct bodů, což sice pokládám za dobrý výsledek, ale troufám si říct, že jsme mohli přivézt minimálně o dva body více. Nejvíce mě asi mrzí porážka od Hájku. Výsledek 0:4 jsme si jistě nezasloužili, neboť tři ze čtyř dílčích utkání jsme prohráli těsně 2:3... Škoda absence Jirky Sýkory, protože jeho důrazná a tvrdá hra by jistě na tyto soupeře platila. Nyní se musíme soustředit na poslední dvě kola. V sobotu 16. 4. v Praze odehrajeme důležitá utkání se dvěma týmy, které určitě můžeme porazit. Hned o den později, v neděli 17. 4., se představíme na domácí půdě v areálu Bowling Squash Sadská a přivítáme dva bezkonkurenčně nejlepší týmy naší skupiny - Ostrůvek štěstí a nedaleké rivaly z Poděbrad. Oběma těmto týmům máme co vracet, neboť v předchozím měření sil jsme jim podlehli 0:4. Doufám, že sadští sportovní příznivci si nenechají tento sportovní svátek ujít a přijdou náš tým podpořit, protože kromě toho, že se můžou těšit na vyhrocené okresní derby s Poděbradama, uvidí také zápas mezi již zmiňovanými dvěma týmy, které si to rozdají o postup do 2. ligy. Lepší pozvánku snad ani nemohu nabídnout!"

V prosincovém kole naši hráči totálně pohořeli...

    O víkendu 12. a 13. prosince se odehrála další dvě kola 3. squashové ligy mužů.

    V sobotu 12. prosince se sadští squashisté představili před domácím publikem, avšak nebylo to představení úspěšné. Dalo by se říct, že se jednalo, v divadelní mluvě, o tragédii. Domácí tým, který se netajil ambicemi usilovat na konci sezony o umístění mezi nejlepšími třemi týmy, dostal krutou lekci od obou pražských týmů, které na své domácí půdě přivítal - SquashYard Praha B a SquashArena A. Z celkem osmi dílčích zápasů, které domácí hráči v sobotu odehráli, vydoloval jediný bod Vláďa Hlavatý za jednu výhru. Ostatní hráči však zklamali - kapitánem Zdeňkem Bartákem počínaje, přes jeho bratra Jakuba až Jiřím Sýkorou konče, všichni předvedli naprosto katastrofální výkon.

    To byl ale ještě slabý odvar toho, co sadští squashisté zažili o den později v Poděbradech, kde odehráli zápasy proti domácím SK Poděbrady B a pražskému Ostrůvku štěstí. Sadské kvarteto, tentokrát ve složení Vláďa Hlavatý, Zdeněk Barták, Jiří Jílek a Milan Staněk, nedokázalo vyhrát ani jediný set a domů si naši squashisté, namísto bodů do tabulky, přivezli pořádnou ostudu...

    V polovině sezony tak týmu Squash Sadská patří v devítičlenné tabulce sedmá pozice a kapitán týmu Zdeněk Barták cítí, že důvěra vedení v jeho osobu značně poklesla a kapitánská židle pod jeho zadkem je velmi vratká. Od původních ambicí, tedy umístění do třetího místa, již funkcionáři upustili a do konce sezony vyhlásili nový cíl - obsadit v tabulce nejhůře páté místo. Zlepšit postavení v tabulce mohou sadští squashisté o víkendu 20. a 21. února v pražském Hájku, kde odehrají zápasy, stejně jako v první kole, s domácím Clubem Hájkem a týmem Hector Squash C. Oběma těmto týmům mají naši hráči co vracet - s Hájkem prohráli v prvním kole 1:3, s Hectorem jen těsně 2:2, avšak ani jeden z těchto týmů nebyl pro sadské squashisty zcela nehratelný!

    Doufejme, že se nyní našim hráčům povede lépe a nepodařenému vstupu do sezony se na její konci společně zasmějeme...

    Na hlavní stránce můžete o umístění, které si myslíte, že sadští squashisté letos obsadí, hlasovat v anketě. 

3. liga opět v Sadské!

                V sobotu 12. 12. 2015 se od 10:00 představí sadští squashisté v rámci zápasů 3. squashové ligy ve svém domovském centru, v areálu Bowling Squash Sadská. Tým Squash Sadská přivítá dva pražské týmy - SquashArena A a SquashYard Praha B. Zápasy s oběma týmy budou nepochybně velmi napínavé, neboť se SquashArenou se dělíme o třetí místo v tabulce pravdy a náš druhý sobotní soupeř zaostává jen o 3 body za našim týmem. Zveme proto všechny příznivce sportu v Sadské, aby dorazili v co nejhojnějším počtu podpořit svými hlasivkami domácí hráče v honbě za dalšími body do tabulky 3. squashové ligy.

                Hned o den později, v neděli 13. 12. 2015, se naši hráči představí v nedalekých Poděbradech, kde sehrají dva velmi těžké zápasy - s vedoucím týmem tabulky s názvem Ostrůvek štěstí a derby s poděbradským béčkem, které v tabulce figuruje na druhé pozici.

                   Naše hráče čeká velmi těžký víkend. Doufáme, že i s vaší pomocí se jim podaří vydolovat ze čtyř těžkých zápasů co možná nejvyšší počet bodů.

Sadští squashisté odehráli první zápasy nové sezony 3. ligy

                V této sezoně byli naši hráči nalosováni do skupiny B, spolu se šesti pražskými týmy a také s týmem z Příbrami a poděbradským "béčkem". Obzvlášť derby s poděbradským týmem budou letos velmi pikantní.

                Vstup do nové sezony ovšem našim hráčům nevyšel podle jejich představ a v sobotu 24. 10. si v pražském Hájku připsali na úvod 2 prohry - 1:3 s hráči pražského Hectoru a 2:2 s domácím Clubem Hájek (6:8 na sety).

                O den později si však sadští squashisté spravili chuť na horké příbramské půdě, kde dokázali zdolat jak celek SC Prague United B v poměru 4:0 na zápasy, tak domácí OXYGEN Příbram těsně 2:2 na zápasy a 9:6 na sety.

                Náš tým držel celý víkend nad vodou jako vždy skvěle hrající Vláďa Hlavatý, který dokázal zvítězit ve všech čtyřech zápasech, které odehrál. Výhry však zaznamenali i další hráči, kteří do bojů zasáhli, kvalitní práci odvedli Milan Staněk i Jiří Sýkora. V sobotu se bohužel nedařilo jinak velmi dobře hrajícímu Jiřímu Jílkovi, který podlehl oběma svým soupeřům.

                Kapitán týmu Zdeněk Barták k zápasům řekl: "V devítičlenné tabulce jsme se po 4 ze 16 zápasů usadili na čtvrtém místě jen kvůli horšímu skóre za třetí SquashArenou, což odpovídá umístění, o které chceme tuto sezonu bojovat. Mohlo být ještě veseleji, kdybychom já s Jirkou Jílkem v sobotu uhráli alespoň nějaké sety, ale celkově jsem s víkendovými výsledky spokojen. Nyní se musíme soustředit na prosincová kola. V sobotu 12. 12. přivítáme v Sadské dva těžké pražské soupeře, tak doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce sadských sportovních fanoušků! A hned o den později, v neděli 13. 12. nás čeká velmi těžké dvojutkání v Poděbradech - derby s poděbradským "béčkem" a také zápas s vedoucím týmem z Prahy s trochu zvláštním názvem "Ostrůvek štěstí". Byli bychom rádi, kdyby i do Poděbrad nás přijeli podpořit naši fanoušci."

Výsledky 1. kola, 24. 10. 2015, Praha - Hájek

Squash Sadská - Club Hájek                             2:2 (sety 6:8)

Barták Zdeněk - Chmelař Petr                                  0:3 (3:11, 5:11, 7:11)

Jílek Jiří - Valenta Vít                                                 0:3 (9:11, 9:11, 9:11)

Hlavatý Vladimír - Zíka Ondřej                                  3:1 (11:7, 9:11, 11:9, 11:6)

Staněk Milan - Fichtner Martin                                  3:1 (4:11, 12:10, 11:6, 11:2)

 

Squash Sadská - Hector Squash C                   1:3 (sety 4:9)

Barták Zdeněk - Brož Martin                                     0:3 (6:11, 5:11, 4:11)

Jílek Jiří - Trčka Marek                                               0:3 (3:11, 1:11, 4:11)

Hlavatý Vladimír - Trčka Jan                                     3:0 (11:7, 13:11, 11:8)

Staněk Milan - Malíř Richard                                     1:3 (11:6, 4:11, 3:11, 10:12)

 

Výsledky 2. kola, 25. 10. 2015, Příbram

Squash Sadská - OXYGEN SK MUŽI Příbram  2:2 (sety 9:6)

Barták Zdeněk - Ditrich Daniel                                  2:3 (4:11, 5:11, 11:6, 12:10, 3:11)

Hlavatý Vladimír - Jeníček Robert                             3:0 (11:6, 11:4, 11:6)

Sýkora Jan - Štengl Roman                                      1:3 (9:11, 6:11, 11:4, 8:11)

Staněk Milan - Bye                                                    3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

 

Squash Sadská - SC Prague United B             4:0 (sety 12:3)

Barták Zdeněk - Kubát Václav                                  3:2 (11:9, 8:11, 6:11, 11:7, 11:8)

Hlavatý Vladimír - Martínek Petr                               3:0 (11:8, 11:3, 11:3)

Sýkora Jan - Koubek Karel                                       3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:9)

Staněk Milan -  Bye                                                  3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

 

V posledním ligovém kole se našim squashistům nedařilo

                V sobotu 9. 5. 2015 se v Sadské odehrály poslední zápasy tohoto ročníku 3. squashové ligy mužů - skupiny C.

                V prvním utkání se domácí hráči střetli s favorizovaným celkem a vedoucím týmem skupiny - SQUASH MODRÝ SVĚT W (Praha). Za domácí v tomto utkání dokázala bod vybojovat pouze tradiční opora týmu, Vláďa Hlavatý. Naději na bod také držel kapitán týmu Zdeněk Barták, který se v utkání s favorizovaným Zdeňkem Suchanem ujal vedení 2:0 na sety. Bartákovi ale záhy došly fyzické síly a Suchan stav utkání zvrátil ve svůj prospěch. Protože nedokázali bod vybojovat ani druhý z bratří Bartáků Jakub (navzdory tomu, že dokázal první set svého utkání vyhrát), ani pečecký legionář Milan Staněk, podlehli domácí squashisté 1:3 a připsali si pouze 2 body do tabulky.

                V následujícím utkání se domácím postavil další pražský celek, Hector Squash C. Dal se očekávat urputný boj, neboť tyto dva týmy se v tabulce pravdy dělily o třetí místo se stejným počtem bodů. Pokud chtěli domácí hráči pomýšlet na celkové třetí místo, museli bezpodmínečně vyhrát. Tak se bohužel ale nestalo. Nejprve sice s vypětím všech sil domácí Jakub Barták porazil pražského Stanislava Gibsona 3:2, v následujícím zápase ale prohrál Sadskou reprezentující Jiří Jílek 0:3 a situace se začala komplikovat. Když následně nezvládl svůj zápas ani Zdeněk Barták a prohrál 1:3, bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani další výhra Vládi Hlavatého, která jen upravila kosmeticky výsledek na 2:2, ovšem kvůli horšímu poměru setů v tomto utkání domácí hráči prohráli.

                Poslední měření sil v tomto ročníku 3. ligy s hráči ze Strahova už na postavení domácího celku v tabulce nemělo vliv, a tak po další prohře 2:2 (výhry tentokrát vybojovali Vláďa Hlavatý a Zdeněk Barták) sadští squashisté obsadili v tabulce celkové 4 místo. Toto umístění, s ohledem na předsezonní ambice a individuální možnosti jednotlivých hráčů, zhodnotili funkcionáři jako neúspěch a v následující sezoně budou vyžadovat mnohem lepší výsledky!

                Fotografie naleznete ve fotogalerii.

                Ohodnotit umístění v letošní sezoně můžete v anketě na úvodní stránce.

 

Squash Sadská - SQUASH MODRÝ SVĚT W      1:3 (sety 6:9)

Barták Zdeněk - Suchan Zdeněk                               2:3 (14:12, 11:8, 1:11, 8:11, 8:11)

Hlavatý Vláďa - Liška Miloš                                       3:0 (11:8, 11:3, 11:3)

Barták Jakub - Vohánka Pavel                                  1:3 (11:3, 2:11, 4:11, 6:11)

Staněk Milan - Engel Tomáš                                      0:3 (9:11, 4:11, 9:11)

 

Squash Sadská - Hector Squash C                 2:2 (sety 7:9)

Barták Zdeněk - Kučera Tomáš                              1:3 (8:11, 4:11, 12:10, 7:11)

Hlavatý Vláďa - Malíř Richard                                 3:1 (11:5, 11:4, 9:11, 11:5)

Jílek Jiří - Trčka Marek                                            0:3 (5:11, 5:11, 4:11)

Barták Jakub - Gibson Stanislav                            3:2 (5:11, 11:6, 13:11, 4:11, 12:10)

 

Squash Sadská - SC Strahov E                        2:2 (sety 6:8)

Barták Zdeněk - Vágner Jiří                                    3:2 (11:6, 5:11, 11:5, 9:11, 11:8)

Hlavatý Vláďa - Lӧvenhӧfer Petr                           3:0 (11:6, 11:2, 11:4)

Jílek Jiří - Petrak Josef                                           0:3 (3:11, 7:11, 6:11)

Staněk Milan - Tobolka Daniel                                0:3 (6:11, 9:11, 3:11)

 

Začala druhá sezona s naší účastí!

    O víkendu 18. a 19. října se odehrála prví dvě kola nové sezony 2014 / 2015. Celkem náš tým ze čtyř utkání vydoloval 11 bodů a v šestičlenné skupině zatím figuruje na předposlením, tedy pátém místě. Doufejme, že v příštím kole se nám podaří lépe, vždyť 3. kolo se odehraje v sobotu 13. 12. na našich domácích kurtech!!!

Výsledky:

1. kolo - 18. 10.

Squash Sadská - Squash Club Háje A 3:1

Squash Sadská - Consit Drive 1:3

2. kolo - 19. 10.

Squash Sadská - SQUASH MODRÝ SVĚT W 1:3

Squash Sadská - Hector Squash C 1:3

 

S první sezonou ve 3. lize jsme se rozloučili výhrou v Žatci!

    V sobotu 3. 5. 2014 naši borci odehráli v Žatci poslední kolo letošního ročníku 3. ligy mužů ve squashi.

    S poděbradským týmem podle očekávání naši hráči ve složení bratři Bartákové, Vláďa Hlavatý a Milan Staněk sice prohráli 0:4, ale našeho největšího soupeře, tedy žatecký tým, naši hrdinové vyprovodili z jejich vlastních kurtů a tím se sadský tým v tabulce posunul na konečné 5. místo, právě před Žatec. Toto utkání za stavu 2:2 na zápasy nakonec rozhodl poměr setů, 10:8 pro sadský tým.

 

VELEÚSPĚŠNÁ NEDĚLE!!!

    Sadští borci doslova "vykradli" teplickou tvrz!!!

    Oba teplické týmy, 1. SQ Teplice "B" i 1. SQ Teplice "C" náš tým v sobotu 15. 2. porazily. S teplickým céčkem, jedním z favoritů naší skupiny, jsme prohráli jasně 4:0 (sestava: Richter, Jílek, Nouzovský, Staněk), teplickému béčku jsme podlehli jen těsně 2:2 - při tomto stavu zápasů hraje roli celkový rozdíl setů (Hlavatý, Barták Z., Richter, Staněk).

    Ale jen o den déle, tedy v neděli, se v Teplicích konaly opravdové "Sadské hody".

    Nejprve si naši borci ve složení Hlavatý, Sýkora a bratři Bartákové těsně poradili s příbramským týmem. O vyrovnanosti tohoto utkání vypovídá celkový výsledek - 2:2 na zápasy a 7:7 na sety! V tom případě rozhoduje o celkovém výsledku součet jednotlivých bodů, šťastnějším týmem se stal ten náš - 124:113!!!

    Ve druhém utkání jsme již doslova "smetli z kurtu" hráče z Podbořan a vyhráli jsme 3:1!!! Škoda jen, že Jiří Sýkora svůj historicky první ligový zápas nezvládl a v těsné koncovce podlehl svému soupeři v poměru 2:3 na sety - Sýkora si ještě druhý den ráno neskutečně vyčítal, že k již tak skvělé neděli nepřidal ještě jeden bonusový bod na náš účet. Ani tato drobná kaňka ovšem nekazí celkový dojem ze skvěle předvedené hry z naší strany.

    Celý víkend nás držel ve hře jako vždy skvěle hrající Vladimír Hlavatý, který vyhrál všechny 3 zápasy, jenž odehrál.

    Nezbývá, než smeknout před skvělým stratégem a kapitánem mužstva Zdeňkem Bartákem, který na víkend nanominoval sestavu, se kterou vytěžil maximum, jenž se vytěžit dalo a poradil si i s komplikací, kterou mu přichystalo zranění hráče Michala Skořepy.

    Nyní se již naši borci soustředí na poslední ligové kolo, ve kterém v sobotu 3. 5. potřebují porazit hráče Žatce a chtějí překvapit i proti favorizovanému poděbradskému týmu.