MČR ve squashových čtyřhrách 2022

Poslední sady squashových medailí v této sezoně byly rozdány již tradičně v Sadské při příležitosti Mistrovství ČR ve squashových čtyřhrách v sobotu 4. června. Soutěžilo se opět ve třech samostatných kategoriích - muži, ženy a smíšené páry a akce se zúčastnilo téměř 40 squashových hráčů.
V mužské kategorii obhájili prvenství z roku 2020 (vloni se kvůli koronavirové epidemii akce nekonala) Ondra Vorlíček a Viktor Byrtus, když si ve finále poradili 2:0 s tradičními účastníky Michalem Jirkou a Michalem Valentou. Ti museli prokázat velkou bojovnost při své cestě do finále již v prvním kole, kde na ně čekala nepříjemná mladá dvojice Adam Sinkule a Martin Štěpán. Po ztrátě prvního setu nakonec Michalové Jirka a Valenta otočili vývoj zápasu a v rozhodujícím třetím setu zvítězili 11:10. To celkové vítěze Byrtuse s Vorlíčkem nejvíce potrápili v semifinále Ondra Ertl s Petrem Markem, kteří i přes zisk prvního setu nakonec museli smeknout před pozdějšími vítězi turnaje. Ertl s Markem si zlepšili náladu alespoň v zápase o bronzové medaile, když porazili bratry Františka a Dalibora Procházky 2:1.
Domácí dvojice Zdeněk Barták a Vláďa Hlavatý obsadila krásné sedmé místo, což představuje nejlepší umístění na MČR v historii těchto hráčů.
Kategorii žen ovládly Eva Feřteková se Zuzkou Lambl Kubáňovou, které na cestě za vítězstvím neztratily v průběhu turnaje ani jediný set. Ze stříbrných medailí se radovaly Míša Čepová se svou parťačkou Klárou Novákovou a bronzové medaile pověsily na krk Katka Muchová a Sofie Hausknotzová.
V kategorii smíšených dvojic se po boku Natálie Babjukové radoval Ondra Vorlíček, který tak na svůj krk přidal po mužské kategorii i druhou zlatou medaili. Ti ve velmi pohledném finálovém zápase porazili Jirku Vlčka s Míšou Čepovou, která si tak odvezla ze Sadské celkem dvě stříbrné medaile. Bronzové medaile si odvezli Michal Valenta s Terkou Svobodovou, kteří v souboji o třetí místo museli vynaložit nemalé úsilí proti mladé nadějné dvojici tvořené Klárou Novákovou a Vojtou Martinovským. Na ty sice zbyly po prohře 1:2 jen nepopulární 'bramborové' medaile, nicméně nutno dodat, že Klára s Vojtou se v Sadské blýskli velmi kvalitními výkony!