MČR ve squashových čtyřhrách 2018

V sobotu 9. června 2018 se v Sadské odehrálo Mistrovství ČR ve squashových čtyřhrách a byly tak rozdány poslední sady medailí této sezóny. Letošního ročníku se v porovnání s předchozími zúčastnil rekordní počet dvojic, a tak akce probíhala od brzkého rána až do pozdních večerních hodin. Turnaj probíhal celkem ve třech kategoriích - Muži, ženy a smíšené páry. Turnaje se zúčastnilo celkem po 16 párech v kategoriích mužů a smíšených dvojic, 8 párů se zúčastnilo v kategorii žen.

Mužskou kategorii ovládli vloni třetí Viktor Byrtus a Benjamin Bergel, kteří si ve finálovém zápase poradili s tradičními finálovými účastníky Michalem Jirkou a Michalem Valentou. V souboji o bronz Petr Marek a Petr Nohel porazili Marka Koutníka a Filipa Noska.

V kategorii žen zvítězily ve své premiéře v této disciplíně Eva Feřteková a Zuzana Kubáňová, která tak přidala další mistrovský titul ve své bohaté sportovní kariéře. Druhé skončily Michaela Čepová a Denisa Rohunová. Souboj o bronzové medaile zvládly Tereza Svobodová s Kristýnou Vohánkovou, které tak odsoudily k bramborovým medailím Kateřinu Muchovou a Petru Václavkovou.

"Královskou disciplínu", jak někdy bývá nazývána kategorie smíšených dvojic, ovládli po hezkém finálovém zápase Michaela Čepová s Viktorem Byrtusem, který tak zaznamenal zlatý double. Druhou stříbrnou medaili na svůj krk přidal Michal Valenta, jehož partnerkou v turnaji mixů byla Tereza Svobodová. Valenta se Svobodovou si při své cestě do finále museli hned ve druhém kole poradit s obhájci titulu Kristýnou Fialovou a Petrem Zatřepálkem. Třetí místo získali Benjamin Bergel s Eliškou Jičínskou. Druhá bramborová medaile tak zbyla na Kateřinu Muchovou, které v turnaji smíšených dvojic tvořil partnera Aleš Knotek.

Gratulujeme vítězům a za pořadatele děkujeme všem zúčastněným hráčům za krásnou předvedenou hru a za trpělivost během čekání mezi jednotlivými zápasy.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.