MČR ve squashových čtyřhrách 2017

V sobotu 10. června jsme opět po roce pořádali Mistrovství ČR ve squashových čtyřhrách, tentokrát pod záštitou starosty města Sadská pana Milana Dokoupila. Turnaj byl tradičně rozdělen do tří kategorií - Muži, Ženy a Smíšené páry. Vzhledem k tomu, že jsme letos zaznamenali rekordní účast téměř 30 párů, hrála se většina zápasů pouze na dva vítězné sety.

Účast na této akci si nenechalo ujít několik opravdu špičkových českých squashistů, například Viktor Byrtus, aktuálně 7. hráč českého žebříčku, nebo Ondra Ertl (aktuálně 11.) - bratr loňské mistryně ČR ve squashi. V kategorii smíšených dvojic se představila například Terka Svobodová, nyní druhá žena českého žebříčku.

Kategorii mužů ovládli Ondra Ertl a Jakub Kosinka, kteří si ve velmi pěkném finálovém zápase poradili s obhájci titulu z loňského roku Michalem Jirkou a Michalem Valentou a porazili je 3:0. V zápase o 3. místo zvítězili ostravští mladíci Viktor Byrtus a Benjamin Bergel nad dvojicí Martin Schuller a Kuba Vaněk.

Kategorii žen ovládly beze ztráty jediného setu Kristýna Fialová s Terkou Širokou. Druhé místo obsadily Michaela Čepová s Terkou Zdubovou. Bronz z loňského roku obhájily Katka Muchová s Anežkou Stöckelovou.

Ondra Ertl přidal ke zlaté medaili z mužské kategorie vítězství i v kategorii smíšených dvojic, když se svou parťačkou Denisou Peleškovou porazili ve finále 3:1 obhájce loňského vítězství Petra Zatřepálka a Kristýnu Fialovou. Bronzové medaile vybojovali Viktor Byrtus a Michaela Čepová, kteří odsoudili ke čtvrtému místu Martina Schullera a Anetu Kumstovou.

V kategorii mužů se představila i domácí dvojice Zdeněk Barták a Vláďa Hlavatý. Turnaj se jim ale moc nepovedl a po třech porážkách a jedné výhře nakonec skončili na 15. místě.

Fotografie z MČR 2017 naleznete ve fotogalerii.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a doufáme, že za rok opět dostaneme možnost MČR ve squashových čtyřhrách uspořádat. Velké poděkování patří také všem partnerům a sponzorům turnaje, bez jejichž pomoci by nebylo možné akci uspořádat.

Celkové výsledky: MUŽI, ŽENY, MIXY